• Булевар Србија бр 2, 1000 Скопје

This message is only visible to admins.

Problem displaying Facebook posts. Backup cache in use.
Click to show error

Error: The user must be an administrator, editor, or moderator of the page in order to impersonate it. If the page business requires Two Factor Authentication, the user also needs to enable Two Factor Authentication.
Type: OAuthException

2 weeks ago

Energo Sistem

[Centropelet ZV] ✅

Centropelet ZV 16-32 su peći na drvene pelete namijenjene za grijanje prostorije zrakom uz pomoć ugrađenog ventilatora i vodom preko radijatorskog centralnog grijanja. Čelične su konstrukcije, modernog dizajna i visoke učinkovitosti. Isporučuju se sa daljinskim upravljačem preko kojeg se može upravljati radom peći. Isporučuju se s ugrađenom pumpom, sigurnosnim ventilom, presostatom i ekspanzijskom posudom.

👉🏻 Više detalja pogledajte na:
www.centrometal.hr/portfolio/centropelet-zv16-32/
ili nas kontaktirajte putem Facebook-a.
... See MoreSee Less

Погледнете на Facebook

2 weeks ago

Energo Sistem

Современ начин на греење на станови и фамилијарни куќи со електричниот котел на Vaillant eloBLOCK

✅Централно греење на електрична енергија
✅Комплетно автоматизирана работа на уредот
✅Можност за работа во зависност од надворешната температура
✅Степенаста регулација на моќта
✅Минимална бучава

#udobnostzamojotdomot #удобностзамојотдом #vaillant #vaillantmk
... See MoreSee Less

Погледнете на Facebook

2 months ago

Energo Sistem

Енерго Систем го проширува тимот, во прилог информации и потребни вештини и искуство за работната позиција:

Инженер за проекти и продажба

Клучни одговорности
• Обезбедување на техничка подршка и решенија за постоечки и потенцијални клиенти.
• Следење на постоечки и потенцијални проекти.
• Посета на постоечки и потенцијални клиенти и промовирање на производите и системите кои ги нуди компанијата.
• Истражување на пазарот.
• Истражување на технички, проектантски и градежни компании.

Потребни квалификации
• Дипломиран машински инженер (HVAC).
• Познавање на англиски јазик (пишан и говорен).
• Компјутерска писменост (Microsoft Office Suite), CAD.
• Возачка дозвола Б категорија.
• Познавање на локалниот пазар за греење и водовод.
• Минимум 2 години искуство во HVAC проектирање и активности на проекти.
• Способност за самостојно извршување на работните задачи.
• Капацитет за развивање на мрежа од клиенти / релации во HVAC бизнисот, како и во градежната индустрија.
• Мотивација за постигнување резултати и добра продажба.
• Флексибилност за службени патувања во земјата.
• Одлични комуникациски способности.
• Способност за преговори и презентации.

Повелете со вашите биографии на: office@energosistem.com.mk
... See MoreSee Less

Погледнете на Facebook

2 months ago

Energo Sistem

Со Енерго Систем до јакна Грундфос❗️❗️❗️

Се што треба да направите е да купите 8 𝙐𝙋𝙎, 8 𝘼𝙇𝙋𝙃𝘼 1, 8 𝘼𝙇𝙋𝙃𝘼 2 или пак 8 𝘼𝙇𝙋𝙃𝘼 3 пумпи, штом завршите со купувањето регистрирајте се на следниот линк: mk.grundfos.com/heating-registrations.html
и ќе добиете јакна Грундфос за вашата доверба во Грундфос

Акцијата трае до 31.12.2020 или до завршување на залихите, затоа не чекајте, дојдете и добијте ја вашата јакна❗️❗️❗️

Ве очекуваме во нашиот салон❗️❗️❗️
... See MoreSee Less

Погледнете на Facebook

3 months ago

Energo Sistem

❓❓Посакувате уред кој ќе може да управува со регулацијата на температурата во домот, така што ќе ја имате посакуваната температура во домот без разлика на временските услови надвор од него❓❓
❗❗Ви го претставуваме уредот кој во целост би одговорил на овие барања❗❗
⭐ТОПЛИНСКА ПУМПА ВОЗДУХ-ВОДА⭐ која е специјално дизајнирана и направена за да одговори на потребните барања за постигнување на саканата температура во затворени простории, а притоа да не е груба во просторот каде е поставена.
➡️Со поставување на топлинска пумпа денес се инвестира поголема сума на пари, за да имаме ефект во наредините години со многу ниски трошоци. Топлинската пумпа ги сведува на минимум трошоците бидејќи нема интервенции и поправки на голем број уреди како на пример: бојлер, печка, простор за потребното гориво, резервоар, горилници, изградби на оџаци, клима уреди итн. Таа едноставно е составена од една надворешна единица (inverter) и внатрешна единица (mono / duo).
➡️Топлинските пумпи се се попопуларни, бидејќи системот воздух/вода на чиј принцип работат овие топлински пумпи е многу едноставен и корисен начин на греење и ладење на домовите. Топлинските пумпи исто така се многу ефикасни за производство на топла вода која може да се намени за радијаторско греење и за санитарна топла вода во бојлерите.
➡️Придобивките од поставување на топлинска пума се големи, но во продолжение може да видите подетално што се добивате со поставувањето на топлински пумпи:
✅Ниски трошоци за греење- која успева да заштеди до 75% енергија во споредба со било кои други извори на енергија за греење.
✅Погодни се и за додавање на радијаторско греење ( до 60° C на топла вода ) – ова го овозможува “flash injection” технологијата.
✅Работа на ниски температури ( до -25° C )
✅Висок капацитет на греење
✅Временско водена регулација
... See MoreSee Less

Погледнете на Facebook

This message is only visible to admins.

Problem displaying Facebook posts.
Click to show error

Error: The user must be an administrator, editor, or moderator of the page in order to impersonate it. If the page business requires Two Factor Authentication, the user also needs to enable Two Factor Authentication.
Type: OAuthException
Subcode: 492